Muzeum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu

07.11.2023 09:11 

24 października 2023r. miała miejsce wyjątkowa uroczystość otwarcia Centrum Dawnych Technik Garncarskich zorganizowana przez Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana i Panią Dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu Annę Bober – Tubaj.

Wydarzenie rozpoczęło się podpisaniem listu intencyjnego dotyczącego działalności Centrum Dawnych Technik Garncarskich w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza a zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzeć na rynku w Bolesławcu niezwykły spektakl połączenia włoskiej żonglerki chorągwiami i teatru tańca w wykonaniu grupy „Gwardia Gryfa – Sbandieratori Wrocław, uczestniczyć w przeniesieniu Wielkiego Garnca do Centrum Dawnych Technik Garncarskich przy ulicy Kutuzowa 14 oraz zwiedzić wspaniałą wystawę „Współczesna ceramika bolesławiecka – tradycja i nowoczesność” oraz „Na szlaku VIA FABRILIS” przygotowane przez pracowników Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi oraz pani Dyrektor Muzeum za zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu a także za piękną ekspozycję naszych naczyń ceramicznych. Zapraszamy  wszystkich do zwiedzania Centrum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu na ul. Kutuzowa 14, w godzinach 10.00 do 16.00 oraz udziału w warsztatach ceramicznych.