Bogate wzornictwo – to co nas wyróżnia.

Bogata oferta dekoracji standardowych i unikatowych w „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu to zasługa naszych wybitnych projektantów, ludzi, którzy swoje marzenia i pasje potrafią przełożyć na piękne zdobienia wyrobów ceramicznych. Od początku istnienia naszej firmy do lat siedemdziesiątych produkowaliśmy głównie wzory na bazie pięciu dekoracji muzealnych. Naszą drogę tworzenia dekoracji w 1973 roku rozpoczęli Anna Pasierbiewicz, która jako pierwsza profesjonalnie zaprojektowała nowe wzory w stylu minimalistycznym, głównie w kolorze kobaltowym oraz Bronisław Wolanin, wieloletni Kierownik Artystyczny, który zaprojektował jeden w ważniejszych dla nas wzorów, 70A – białą kropkę na granatowym tle. Wzór ten do dziś jest naszym znakiem rozpoznawczym a niektóre z wzorów zaprojektowane w tamtym okresie są wytwarzane w Spółdzielni do dzisiaj.

 

Proces projektowania dekoracji zapoczątkował wielki rozwój Spółdzielni, wzbogacenie oferty handlowej o oryginalne wzory oraz zdobycie nowych rynków zbytu a także uzyskanie przez Spółdzielnię wielu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach w kraju i za granicą.

 

Artyści, którzy podjęli się trudnej sztuki projektowania dekoracji Teresa Liana, Maria Starzyk, Maria Ciszewska, Maryla Iwicka, Irena Mączka i Jacek Chyła są znani na całym świecie ze swoich wyjątkowych wzorów, zainspirowanych często otaczającą nasz przyrodą oraz pozytywnymi skojarzeniami.

 

Obecna oferta „Ceramiki Artystycznej” to zbiór obejmujący kilka tysięcy autorskich dekoracji standardowych i unikatowych tworzonych przez ponad dwudziestu projektantów a także wzory z serii Limitowanej Edycji malowane ręcznie przez doświadczonych artystów. Wybrane dekoracje poukładaliśmy tematycznie, wg kolorów, ważnych świąt lub zwyczajnie, prezentując te najpiękniejsze.